PORADNA

Orientovat se ve vzduchotechnice může být opravdový oříšek a ne každý si dokáže poradit sám. Přesně od toho jsme tu my, abychom Vám podali pomocnou ruku.

Na této stránce naleznete užitečné rady, informace nebo kalkulačku výpočtu správného ventilátoru. Uvedené informace Vám mohou pomoci s výběrem správného produktu. Na stránce naleznete odpovědi na často kladené otázky.

V případě, že ani zde nenaleznete potřebné informace, využijte prosím některého ze způsobů přímého kontaktu s jedním z našich kolegů. Pro Vaše potřeby jsme tu každý všední den od 7:00 do 15:30 na telefonním čísle  +420 483 368 702 nebo na emailové adrese  info@tomex.cz. Můžete také využít  kontaktního formuláře nebo pro zjednodušení naskenujte QR kód.

QR kontakt

f.a.q.

NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY

Nevíte si s něčím rady a nechcete ihned zvedat telefon nebo nám psát? Podívejte se, na co se zákazníci nejčastěji ptají a možná naleznete odpověď právě zde.

Jak správně zapojit a nastavit ventilátor s časovým doběhem?

Každý náš ventilátor je dodávaný včetně návodu pro užívání i instalaci. V případě, že jste návod ztratili, je možné si jej stáhnout v elektronické podobě na našich webových stránkách. Vždy je nutné dodržovat pokyny uvedené v těchto návodech.

INSTALACI A MONTÁŽ VAŠEHO VENTILÁTORU BY VŽDY MĚLA PROVÁDĚT OSOBA ZPŮSOBILÁ!

Co znamenají písmena A, AH, H apod. u Vašich ventilátorů?

Všechny naše označení jsou vždy vysvětleny u výrobku nebo ve slovníku pojmů výše. V případě webových stránek vždy naleznete provedení u informativní záložky v kolonce označení výrobku. V internetovém obchodě naleznete vysvětlení označení vždy za názvem položky i v krátkém popisku pod ním.

Abyste však nemuseli zdlouhavě hledat každé označení, podívejte se prosím na označení výrobků níže:

Označení Význam
12V provedení na bezpečné napájecí napětí
A automatická žaluzie
AT automatická žaluzie s časovým spínačem
AH automatická žaluzie s vlhkostním čidlem a doběhem
AV automatická žaluzie s tahovým vypínačem
automatická žaluzie
H vlhkostní čidlo
HQ kuličková ložiska
S základní provedení
T časový spínač
V tahový vypínač
W/P s přívodním kabelem a tahovým vypínačem
WC časový spínač
Jaký ventilátor si mám vybrat?

Výběr ventilátoru je velmi individuální záležitost. Pokud hledáte ventilátor do bytu nebo domu je nutné srovnat parametry, které od ventilátoru očekáváte. Záleží Vám spíše na výkonu, designu nebo ceně? Ať už jste odpověděli jakkoli, dokážeme Vám s výběrem pomoci. U průmyslových ventilátorů je důležité především zvolit správný a dostačující výkon společně s materiálem. To se odvíjí především od prostředí, ve kterém bude ventilátor nainstalován.

V případě, že si nejste jaký výkon ventilátor zvolit, využijte naší kalkulačku, ve které zvolíte typ místnosti a její rozměry. Následně Vám automaticky spočítáme jaký průchod vzduchu zvolit pro zvolenou místnost. Následně si v naší nabídce najdete ventilátor či ventilátory, které tento parametr splňují. V současné době pro Vás připravujeme funkci, které Vám nabídne doporučený ventilátor dle zadaných požadavků.

Lze regulovat otáčky u průmyslových ventilátorů?

Ano. Je nutné však zvolit vhodný regulátor otáček pro průmyslové ventilátory.

V naší nabídce naleznete dva regulátory otáček. První regulátor otáček nese označení RN 1A a je určený pro jednofázové motory o příkonu od 20 do 170 W. Druhý regulátor otáček je určený pro jednofázové motory o příkonu od 40 do 370 W. Oba regulátory splňují parametry pro krytí IP54 pokud jsou instalovány v dodávané krabičce. V případě, kdy je regulátor montovaný pod omítku, výrobce udává krytí IP44.

Přišlo mi rozbité zboží. Jak mám postupovat?

Neúplnou nebo poškozenou zásilku máte samozřejmě právo reklamovat. Je však nutné tuto situaci neprodleně oznámit prostřednictvím e-mailu na adresu reklamace@tomex.cz a sepsat s dopravcem škodní protokol, který přiložíte k e-mailu nebo jej zašlete na naší adresu. Naše reklamační oddělení s Vámi poté domluví další postup a vrácení zboží. V případě, že si nebudete vědět rady, můžete na tomto e-mailu celý postup konzultovat.