filtr krbového ventilátoru KOM/F
filtr krbového ventilátoru KOM/F
rozměry KOM/F

Průmyslové ventilátory | KOM F

KOM F

od 1 350 Kč bez DPH

Kovový filtr je nedílnou součástí každého krbového ventilačního systému. Zachytává nečistoty před vstupem do ventilátoru a tím zajišťuje čistotu celého ventilačního systému, který je pro čištění velmi špatně přístupný. Výrobek je vyrobený z pozinkovaného plechu a filtrační vložky z tahokovu.

Slouží tedy k filtraci teplého vzduchu rozváděného z krbových vložek před vstupem do ventilátoru. Filtr zachytáváním nečistot značně prodlužuje životnost celého ventilačního systému a všech jeho součástí. Filtr chrání vzduchový systém, výměníky tepla, zpětné klapky a mnoho dalšího před usazováním prachu a větších částic. Výrobek je vhodný do teploty maximálně 150 °C.

Instalace probíhá zpravidla mezi zdrojem tepla (krb, kamna) a ventilátor. Doporučujeme filtr minimálně jednou za rok vyjmout a umýt jej vodou s přídavkem saponátu a následně ošetřit vhodným olejem pro prodloužení životnosti a zachování účinné filtrace.

Ventilátor je dodávaný ve variantách 400 (Ø124 mm) a 600-800 (Ø149 mm).

# Označení výrobku Katalogové číslo
1 KOM/F 400 filtr 9924
2 KOM/F 400-800 filtr 8417
Jak funguje teplovzdušný systém?

Pokud zatopíme v krbu, vytvoříme ve ventilačním systému nárůst teploty. Na termostatu krbového ventilátoru (je zabudován na boční straně ventilátoru) máme nastavenu spínací teplotu ventilátoru, od které je nám cirkulace teplého vzduchu příjemná (např. 30 °C.) Po dosažení této teploty ve ventilačním potrubí se ventilátor sám zapne, protože k němu dorazil teplý vzduch. Pokud chceme regulovat množství vzduchu a rychlost proudění, doporučujeme zakoupit regulátor otáček. Regulátorem můžeme měnit otáčky ventilátoru a tím i množství vzduchu.

Jakmile dojde k vyhasnutí ohně v krbu a tím i snížení teploty ve ventilačním vedení pod nastavenou hodnotu (viz. dříve nastavená hodnota 30 °C), tak termostat ventilátor úplně vypne a ventilace ustane. Tím je zajištěno, že nám nebude „foukat“ do místností studený vzduch.

Katalogový list Prohlédnout | Stáhnout