VÝPOČET VENTILÁTORU

Nevíte jaký vybrat ventilátor? Pokud víte jaká jsou Vaše kritéria výběru, jste na dobré cestě. Pokud si potrpíte na vzhledu a designu výrobků, určitě Vám doporučíme naši designovou řadu IDEA. Pokud potřebujete poradit s výkonem ventilátoru, jste na správné adrese – alespoň té internetové.

Vybrat správný ventilátor tak není jednoduchý úkol a ne každý si s tím dokáže poradit. Připravili jsme pro Vás tabulku a kalkulačku, pomocí které si můžete vypočítat doporučený průchod vzduchu pro Vaší místnost.

V tabulce i kalkulačce najdete většinu bytových i komerčních místností. Může se však stát, že budete výběr správného ventilátoru potřebovat komunikovat s člověkem. I v tuto chvíli tu pro Vás jsme a můžete nás kontaktovat na telefonním čísle +420 483 368 702, napsat na emailovou adresu info@tomex.cz nebo využít našeho kontaktního formuláře.

QR kontakt
Jak vybrat správný ventilátor?

1

Změřte a poznamenejte si rozměry Vaší místnosti, kde chcete instalovat ventilátor. Potřebujete znát délku, šířku a výšku. Mimo tyto základní rozměry je nutné znát i typ místnosti (koupelna, toaleta apod.).

2

Až budete znát rozměry a typ místnosti, využijte kalkulačku níže kam zadáte zjištěné údaje. Můžete využít i tabulku pod kalkulačkou. Kalkulačka počítá vždy s největším koeficient, který Vám zaručí bezproblémovou výměnu vzduchu v místnosti.

3

Kalkulačka Vám automaticky vypočítá objem a doporučený průtok vzduchu v místnosti. Z tabulky vlastním výpočtem můžete zjistit doporučený rozsah průtoku vzduchu. V tomto případě doporučujeme vždy řídit se vyšší hodnotou.

KALKULAČKA VÝPOČTU

TABULKA VÝPOČTU

Jak již bylo zmíněno dříve, je nutné znát délku, šířku a výšku místnosti. Na základě těchto tří rozměrů jste schopni spočítat objem místnosti. Zjištěné rozměry pouze vynásobíte mezi sebou a znáte objem místnosti.

Má místnost je 4 metry dlouhá, 3 metry široká a 2,7 metrů vysoká. Objem místnosti je 32,40 .

Po zjištění objemu je nutné určit o jaký typ místnosti se jedná a vybrat vhodný koeficient. Kalkulačka výše Vám výběr koeficientu značně ulehčí, jelikož vždy počítá s největším koeficientem, který zaručí bezproblémovou výměny vzduchu v místnosti. Zvoleným koeficientem následně vynásobíte vypočítány objem místnosti a dostanete doporučený objem průtoku vzduchu v místnosti.

Chci instalovat ventilátor do koupelny a vypočítal jsem si, že její objem činí 32,40 . Z tabulky jsem vyčetl, že pro koupelnu je vhodné počítat s koeficientem 6 až 8. Mohu zvolit jeden koeficient nebo použít rozmezí těchto koeficientů. Po vynásobení objemu s koeficientem mi vychází, že doporučený průtok vzduchu je v rozmezí od 194,40 do 259,20 /hod.

Při výběru ventilátoru tedy budu koukat na výkon ventilátoru, aby byl alespoň v rozmezí těchto hodnot nebo součet každého z ventilátorů. Informaci o objemovém průtoku ventilátoru naleznete na produktové stránce v záložce „Parametry“.

Rozměry místnosti
Typ místnosti Koeficient výměny vzduchu
Koupelna 6 až 8
Toaleta 2 až 3
Koupelna s WC 4 až 10
Veřejná toaleta 10 až 15
Kancelářská toaleta 3 až 5
Obytná místnost 2 až 3
Kuchyně 6 až 10
Kancelář 3 až 7
Prádelna 10 až 15
Sklep 4 až 6
Garáž, dílna 4 až 8
Banka 2 až 4
Obchodní plocha 4 až 8
Kino, divadlo 7 až 9
Restaurace 8 až 12
Bar, kavárna 9 až 11
Restaurační kuchyně 15 až 20
Laboratoř 8 až 12